O Airija – turistams

O Airija – turistams

Dublinas – karčios istorijos kupinas miestas

Yra tokia šalis – Airija vardu. Su sostine Dublinu, pakankamai žaviu, o ar buvai ten tu? Šiais laikais į Dulbiną nuvykti nesudėtinga. Tereikia pasirūpinti pigiu lėktuvo bilietu ir atvykti čia, kur airiška kultūra persismelkia su moderniu gyvenimo būdu.

Turistai čia traukia dėl daugelio priežasčių, bet pažiūrėkime į kelis keistesnius atvejus, kurie leidžia pažinti visiškai kitokį jausmą, kurį suteikia pigūs skrydžiai į Dubliną.

Pirma, nebijokime pasileisti į miestą per literatūrinį „Uliso“ kūrinį. Kultinis airių rašytojas James Joyce beprotiškai mylėjo savo kraštą. Matyt, tos meilės apakintas iš čia jis ir pabėgo. Produktyviausi jo kūrybos metai buvo ne gimtinėje. Nors Dublino miestą jis aprašė stulbinančiai gerai. Jo herojų maršrutu galima keliauti iki šios dienos.

Antra, pigūs aviabilietai internetu, priežastis siejasi su alkoholiu. Airiškas pub’as be Guinness pintos yra neįsivaizduojamas, ten surasite ir tikro viskio butelį. Linksmybės gali trukti iki paryčių. Ne paslaptis, kad žmonės čia atvyksta prisigerti. Jiems atrodo, kad tokia jau ta airių tradicija. Aludė yra šalies svarbus kultūrinis centras, kur ne vieną šimtmetį sklido idėjos. Alkoholis buvo neišvengiama jos dalis, bet ne pagrindinis. Dabar Dublino turistai savaip interpretuoją Airijos istoriją. Smagu, kad aludžių šeimininkai per daug ir nesiskundžia.

Dublinas turistus vilioja ne tik savo pramogomis, bet ir oru. Skamba keistai, juk čia saulė labai dažnai slepiasi už debesų, lietus plauna gatves. Žmonės per atostogas yra linkę mėgautis geru, bet ne šlapiu oru. Vis tik šiame mieste teks susidurto su oro aukso viduriu. Čia nėra per daug karšta ar šalta, o tai visada praverčia, nes norime ilsėtis, mėgautis, o ne kęsti velniškai kaitrius orus.

Pati keisčiausia priežastis slepiasi nesenoje Dublino istorijoje. Šio amžiaus pradžioje visoje šalyje įvyko sudėtinga finansinė krizė. Šaliai reikėjo atsigauti, ne paslaptis, kad savo vartus jie atvėrė imigrantams. Šiomis dienomis čia susiformavo ne viena imigrantų bendruomenė. Pati didžiausia – lenkų. Vietiniai Dublino gyventojai kviečia atvykti ir savo akimis pamatyti, kaip keičiasi senasis miesto veidas bei ką jam suteikia atvykėliai iš kitų šalių. Su lenkų kultūra mums susipažinti nesudėtinga, esame kaimynai, bet kitokią šios šalies tradiciją galima sutikti Dublino gatvėse.