Paragaukite Graikijos

Paragaukite Graikijos

Atraskime Graikijos skonį čia ir dabar, o ko laukti…

Kada paskutinį kartą buvote Atėnuose? Jau senokai, o gal šiame mieste ar šalyje nė karto ir nevaikščiojate. Neabejokite, jei Lietuvoje blogas oras, čia visada šviečia saulė, o svetingi graikai pasiruošę sutikti svečius iš viso pasaulio. Tad aviabilietai Jūsų švarko ar kostiumėlio kišenėje padės numegsti savo kelionės kelią.

Į Atėnus nuvykti nesudėtinga, tereikia pasirūpinti tuo ką siūlo pigūs lėktuvų bilietai ir savo akimis galėsite išvysti Europos antikos lopšį. Jei niekada nebuvote Graikijoje, savo kelione tikrai nusivylę neliksite, tai gali tapti gyvenimą keičiančia kelione. Nuostabus kraštovaizdis ir unikali kultūra sužavi visus turistus. Vieną kartą ten apsilankę tikrai sugrįšite ir atidžiau ištirsite visą Graikijos pakrantę. Nedideli miesteliai ir skaisčiai mėlynos spalvos jūros vanduo geba užburti.

Sugrįžkime į Graikijos pasididžiavimą – Atėnus. Miestas, kuris gyvuoja jau 3500 metų, yra supamas kalnų ir skalaujamas jūros – visada yra vertas atidaus keliautojo dėmesio. Žinoma, kad ne visi vykstame tik miestu grožėtis. Norime ir pasilinksminti. Na, Atėnai šiai pramogai tikrai tinka. Žmonės miegoti čia neskuba, tad nesudėtinga vakare užsukti restoraną, barą, o vėliau patraukti į šokių aikštelę. Šiuolaikinės pramogos istoriniame mieste – suteikia gyvenimui džiaugsmo.

Akivaizdu, kad naktimis Atėnai atgyja, o ką galima veikti dieną? Elementaru, tereikia įsispirti į patogius batus ir keliauti po miestą. Pradėkime nuo miesto simbolio – Akropolio. Ant 156 metrų aukščio kalvos įsikūrusi tvirtovė kviečia užsukti visus. Čia galima aplankyti žinomus architektūros paminklus, tokius kaip Propilėjų – didžiausius Akropolio vartus, Partenoną – šventyklą, kurioje buvo saugoma 12 metrų aukščio Atėnės statula, Erchtėjono ir kitas šventyklas.

Norite atidžiau susipažinti su graikų kultūra, tai neabejokite ir užsukite į Benakio muziejų. Daugelis ekspozicijos salių skirtos tradicinei graikų kultūrai ir kasdieniniam graikų gyvenimui. Na, o jei žavitės senovės kultūriniu palikimu, tai Kikladų meno muziejaus apleisti negalima. Jis skirtas senovės Egėjo civilizacijai, klestėjusiai II tūkst. pr. Kr. atminti. Tai ankstyviausias Graikijos istorijos laikotarpis. Čia išvysite didžiausią pasaulyje Kikladų meno kolekciją, kurios seniausiems eksponatams yra apie 5 tūkst. metų.

Nepamirškime ir miesto aikščių, kur gyvenimas visada verda. Pasisukioti jose prasminga, o paėjus tolėliau ir skaniais pietumis pasimėgauti galima. Beje, Graikijoje maisto kokybe abejoti neverta. Visa virtuvės paslaptis – be galo švieži produktai. Skanaukite į valias.

Pasaulyje yra daug miestų, jie kupini istorijų, bet Atėnai – pakankamai ypatinga vieta. Todėl pigūs skrydžiai į Atėnus bus kažkas nerealaus ar ypatingo. Nedvejokite ir su Graikijos dievais bendrausite asmeniškoje audiencijoje.